"Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Bełchatów

A gdyby tak choć na chwilę zostawić telewizor, laptop, tablet i wszystkie inne udogodnienia, którymi dysponujemy na co dzień i postawić na minimalizm, samowystarczalność? Osób, które pragną zamienić chociaż na jedną noc swoje wygodne łóżka na hamak i spędzić czas na łonie natury wciąż przybywa.

Nadleśnictwo Bełchatów przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”. W ramach programu, od 1 maja całkowicie legalnie będzie można spędzić noc na terenie wyznaczonego obszaru. Warto pamiętać, że w lesie nie powstała żadna infrastruktura, która ułatwi czy uprzyjemni nocowanie. Nie znajdziecie u nas żadnego pola namiotowego, kuchenek ani pryszniców, należy więc być dobrze przygotowanym do warunków terenowych.

 

Nadleśnictwo Bełchatów wyznaczyło dwa obszary o łącznej powierzchni około 1500 ha. Pierwszy kompleks zlokalizowany jest w Leśnictwie Bełchatów (za obwodnicą). Lokalizacja ta pozwala na bliski kontakt z naturą, a dużym plusem jest fakt, że można z łatwością dojechać tutaj komunikacją miejską (MZK linia nr 3). Drugie miejsce, które proponujemy to tereny leśne zlokalizowane wokół Gospodarstwa Agroturystycznego „Kardynał” (Grobla) w Leśnictwach Parzno oraz Kluki.

 

Lokalizacja wyznaczonych miejsc widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl  (android) lub Mbdl  (i Phone), z menu wybierz – mapy BDL mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim zdecydujesz się na nocowanie w bełchatowskich lasach, zapoznaj się z:

- regulaminem korzystania z obszaru,

- mapą okresowego zakazu wstępu do lasu  . Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,

- zasadami bezpiecznego korzystania z lasu,

- z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze,

- terminami polowań zbiorowych, które można znaleźć na stronach gmin: https://www.kluki.pl/, http://www.ugbelchatow.pl/ ,

- jeśli wybieracie się do nas na więcej niż 2 noce i będzie więcej niż 9 osób w jednym miejscu, konieczne jest uzyskanie zgody nadleśnictwa [druk dostępny w załączniku na dole strony]. Druk należy wysłać na adres belchatow@lodz.lasy.gov.pl minimum 2 dni przed planowaną wizytą. Będzie nam bardzo miło jeśli będą zgłaszane również pobyty krótkie i z mniejszą liczbą osób.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Magda Szczepaniak, adres e-mail; magda.szczepaniak@lodz.lasy.gov.pl, tel. 513-752-331

Czekamy z niecierpliwością na informację zwrotną jeśli u nas byliście! Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety KLIK. Wyniki pozwolą nam udoskonalić program "Zanocuj w lesie".

 

DECYZJA NR 2/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Bełchatów

Aneks do DECYZJI NR 2/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Bełchatów (wprowadzenie nowego regulaminu)

Mapa obszaru

Regulamin

Karta zgłoszeniowa