Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacje ogólne

Nadleśnictwo Bełchatów podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Obszar nadleśnictwa graniczy z następującymi jednostkami LP: od północy z Nadleśnictwem Kolumna, od wschodu z Nadleśnictwem Piotrków, od południa z Nadleśnictwem Radomsko, od zachodu z Nadleśnictwem Wieluń i od północnego-zachodu z Nadleśnictwem Złoczew. Lasy nadleśnictwa położone są w VI Krainie Małopolskiej, w środkowej części dzielnicy 1 Sieradzko-Opoczyńskiej, w mezoregionie Sieradzko-Łódzkim w części południowej województwa łódzkiego, na terenie 5 powiatów, 15 gmin.

Ogólna charakterystyka Nadleśnictwa Bełchatów

Nadleśnictwo Bełchatów swym zasięgiem działania obejmuje obszar 120.000 ha. Lesistość terenu wynosi ok. 28%. Nadleśnictwo zarządza lasami państwowymi o powierzchni 19.489 ha (z czego na powierzchnię leśną przypada 18.226 ha, w tym drzewostany stanowią 17.392 ha). Lasy innych własności w zasięgu działania Nadleśnictwa zajmują powierzchnię około 16.400 ha. Nadleśnictwo administracyjnie podzielone jest na dwa obręby leśne: Kluki 8 leśnictw i Wola Grzymalina 5 leśnictw oraz gospodarstwo szkółkarskie Borowiny.

 

Starostwo Powiatowe Gmina
Bełchatowskie Bełchatów Miasto
Bełchatów Gmina
Drużbice (część)
Kluki (część)
Kleszczów
Szczerców (część)
Zelów Miasto i Gmina (część)
Pajęczańskie Rząśnia (część)
Sulmierzyce (część)
Radomszczańskie Dobryszyce (część)
Gomunice (część)
Kamieńsk obszar wiejski (część)
Łaskie Widawa (część)
Piotrkowskie Grabica (część)

 

 

 

 

 

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wakacje w szkółce Borowiny

Wakacje w szkółce Borowiny

Wakacje w szkółce Borowiny

 

Od 6 do 16 lipca w szkółce leśnej Borowiny realizowany był projekt Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Centrum Sportu „Kwitnące wakacje".

Każdego dnia szkółka gościła różne grupy dzieci z Bełchatowa i okolic.

 Na ścieżce edukacyjnej „Opowieść Bielika" dzieciaki i dorośli dowiadywali się, jakie zwierzęta, rośliny i owady żyją w naszych lasach. Określali wiek ściętego drzewa, rozpoznawali grzyby jadalne i trujące, dowiadywali się, jak powstaje węgiel, a także czym są odnawialne źródła energii.

Atrakcją i wyczekiwanym przez wielu momentem było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz liczne gry i zabawy ruchowe.

Po kilku godzinach spędzonych na świeżym powietrzu z nauką przez zabawę, ciężko było wrócić do domów, a odwiedzający deklarowali rychły powrót do szkółki leśnej Borowiny.

 

Trzymamy Was za słowo i zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Karolina Grabowska