Aktualności Aktualności

Mini orienteering

czyli zawody z mapą w ręku!

Mini orienteering, czyli zawody z mapą w ręku!

 

Ponad 150 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych przybyło na Szkółkę Leśną Borowiny, aby uczestniczyć w zawodach sprawnościowych w ramach imprezy otwarcia Zielonego Punktu Kontrolnego w Nadleśnictwie Bełchatów.

17 czerwca ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika" zamieniła się w arenę sportowych zmagań. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy oraz sprawnym poruszaniem się w terenie.

Dodatkowych atrakcji dostarczyli strażacy z OSP w Dobrzelowie, którzy zaprezentowali wyposażenie ich wozu. Chętni mogli przymierzyć kombinezon strażacki, a nawet wypróbować jak działa wąż do gaszenia pożarów, czy nożyce hydrauliczne. Ponadto każdy mógł sprawdzić się w strzelaniu do celu, czy leśnych kalamburach.

Na wszystkich czekał ciepły i słodki poczęstunek. Mimo przelotnego deszczu, zawody udało się do końca rozegrać w gorącej rywalizacji i miłej atmosferze.

W klasyfikacji indywidualnej wyłoniliśmy 19 najlepszych uczestników, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. W klasyfikacji grupowej najlepiej poradziły sobie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nadleśnictwa i inne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy Polecamy