Lista aktualności Lista aktualności

Pożar w leśnictwie Łękawa I - ćwiczenia służb

W dniu 07.09.2023 r. około godziny 10:00 na terenach leśnych w pobliżu Hotelu Wodnik nastąpiło zaprószenie ognia lub celowe podpalenie ściółki czego następstwem było zapalenie się poszycia leśnego oraz drzewostanu.

Takie scenariusze niestety się zdarzają, ale tym razem były to ćwiczenia pod nazwą „SŁOK 2023”. Wiadome jest, że najlepiej doskonalić swoje umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Ogień wybuchł w kilku miejscach w lesie, a strażacy musieli robić wszystko, aby płomienie nie dotarły do Hotelu Wodnik. Służby z terenu powiatu bełchatowskiego ćwiczyły dzisiaj, wcielając taki scenariusz w życie. Pożar to tylko jeden z elementów ćwiczeń, ponieważ podczas akcji gaśniczej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i niestety byli ranni, którymi musieli zająć się ratownicy medyczni.
W akcji udział brali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, ochotnicy prawie wszystkich jednostek OSP KSRG w powiecie bełchatowskim oraz ratownicy medyczni. Na miejscu obecni byli również policjanci, przedstawiciele samorządów z powiatu bełchatowskiego, sztab kryzysowy oraz Nadleśnictwo Bełchatów.