Lista aktualności Lista aktualności

Pamiętajmy o bohaterach - konkurs

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz redakcją Dziennika Łódzkiego chciałaby zaprosić Państwa do udziału w szczególnej akcji.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz redakcją Dziennika Łódzkiego chciałaby zaprosić Państwa do udziału w szczególnej akcji. Listopad to czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Teraz i przez cały rok powinniśmy pamiętać także o bohaterach, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.

Co trzeba zrobić?
Odwiedzić jedno z Miejsc Pamięci Narodowej znajdujących się na terenie RDLP w Łodzi. Mapa i pełna lista miejsc wraz historiami, które upamiętniają, dostępna tutaj: https://dzienniklodzki.pl/miejscapamieciwlasach

My oczywiście zachęcamy do odwiedzenia miejsc z terenu Nadleśnictwa Bełchatów!

Do wyboru są trzy lokalizacje:

1) Pomnik ofiar niemieckiej zbrodni w Kalisku, lokalizacja: KLIK

2) Miejsce pamięci ofiar niemieckiego okupanta rozstrzelanych w 1941 r., w leśnictwie Podlesie, lokalizacja: KLIK

3) Grób żołnierza, który zginął w pierwszych dniach II wojny światowej, w okolicach miejscowości Pytowice, lokalizacja: KLIK

 

Zróbcie zdjęcie z takiej wizyty i wraz z krótką odpowiedzią na pytanie konkursowe: „Dlaczego warto pamiętać o bohaterach?” (wystarczą 2-3 zdania), prześlijcie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: https://dzienniklodzki.pl/konkurs-pamietajmy-o-bohaterach-czyli-historia-zapisana-w-lasach-poznaj-ponad-50-miejsc-pamieci-narodowej-i-odwiedz-je-w/ar/c5-15245776  (tam również regulamin).

Dla kogo ten konkurs?

  • rodzin,
  • młodzieży szkolnej z opiekunami,
  • harcerzy,
  • grup pasjonatów.

Do kiedy mamy czas?
Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 30.11.2020 r.


POZNAJCIE HISTORIE, O KTÓRYCH SZUMIĄ DRZEWA, ODWIEDŹCIE MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ, ZGŁOŚCIE SIĘ DO KONKURSU I ZGARNIJCIE NAGRODY!